Public Transportation in London
| |

Transport publiczny w Londynie .. Autobusy, taksówki, tramwaje i nie tylko 2023

Transport publiczny w Londynie jest ważną częścią życia w mieście, ponieważ pozwala ludziom się poruszać i łączyć ze sobą. Miasto zapewnia różnorodne opcje transportu publicznego.

Dzięki zintegrowanym systemom metra, pociągów i autobusów w całym mieście, Londyn ma jeden z największych systemów transportu publicznego na świecie.

Transport publiczny w Londynie

Autobusy w Londynie

Autobusy są ważną częścią transportu publicznego w Londynie, a także dobrą alternatywą dla jazdy samochodem, jeśli nie lubisz prowadzić.

Słynne piętrowe autobusy Londynu oferują wygodny, niedrogi i pełen możliwości zwiedzania sposób poruszania się po mieście.

Londyn ma ogromną sieć autobusową obsługiwaną przez Transport for London (TFL). Ponieważ w Londynie kursuje kilka linii autobusowych, jest to bardzo wygodny i popularny środek transportu.

Ceny biletów autobusowych w Londynie

Aby podróżować autobusem w Londynie, musisz mieć kartę Oyster, Travelcard lub zbliżeniową kartę płatniczą, ponieważ są one całkowicie bezgotówkowe.

Jest również dość przystępny cenowo na codzienne podróże, niezależnie od tego, czy posiadasz kartę Oyster Card, czy nie. Karty Oyster kosztują tylko 1,65 GBP za dowolną długość podróży, która odbywa się w ciągu godziny.

Autobus oferuje również system Hopper, który pozwala przełączać się pomiędzy dowolną liczbą autobusów w ciągu godziny. Nie musisz się martwić, że spóźnisz się na ostatni autobus, ponieważ większość londyńskich linii autobusowych kursuje przez całą dobę.

W ciągu godziny od przybycia na pierwszą podróż możesz skorzystać z nieograniczonej liczby bezpłatnych przesiadek do innych autobusów lub tramwajów.

Pomiędzy końcem sieci metra a początkiem dziennych połączeń autobusowych autobusy nocne kursują w nocy.

Możesz również skorzystać z oficjalnej strony internetowej Transport for London (TFL) , korzystając z bieżącej lokalizacji, aby znaleźć najbliższy przystanek.

Jak poprosić o zatrzymanie się w londyńskim autobusie

Autobusy zazwyczaj zatrzymują się tylko na ustalonych przystankach autobusowych, między przystankami autobusowymi nie zatrzymują się na żądanie.

Naciśnij jeden z czerwonych przycisków, które znajdują się na pionowych metalowych słupkach w całym pojeździe, aby poprosić kierowcę o wypuszczenie cię na następnym przystanku autobusowym. 

Najprawdopodobniej rozlegnie się dźwięk dzwonka, a z przodu pojazdu pojawi się podświetlany napis „zatrzymanie autobusu”.

Autobusy na obrzeżach Londynu kursują według rozkładu „grad i jedź” na niektórych trasach bez ustalonych przystanków autobusowych. Możesz wysiąść w dowolnym bezpiecznym miejscu na trasie, naciskając czerwony przycisk, aby poinformować kierowcę; zostaniesz ostrzeżony, gdy autobus wjedzie w strefę „grad i jedź”. ( Mapa autobusowa Londynu )

Przewodnik TfL dotyczący korzystania z autobusów w Londynie może pomóc Ci dowiedzieć się więcej o korzystaniu z usług autobusowych w Londynie.

Taksówki w Londynie

Taksówki to kolejny kultowy środek transportu publicznego w Londynie. Taksówki w Londynie są łatwo dostępne do wynajęcia o każdej porze dnia.

Na ulicy można wezwać tylko czarne taksówki. Istnieje możliwość wynajęcia taksówki, jeśli żółty znak taksówki jest włączony.

Machając do nich na ulicy, można wezwać jedną z londyńskich czarnych taksówek. Podświetlany znak byłby obecny na standardowej taksówce, dopóki nie zostanie wezwany.

Nigdy nie wynajmuj nielicencjonowanej taksówki; używaj tylko tych z dyskiem licencyjnym Transport for London. Nieplanowane taksówki są zabronione, niebezpieczne i nieubezpieczone.

Czas: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Płatność: Korzystanie z karty kredytowej lub debetowej jako płatności (bez dopłaty do opłaty za przejazd taksówką za płatność kartą).

Ile kosztuje londyńska czarna taksówka?

Opłaty za taksówki w Londynie są naliczane, a minimalna opłata wynosi 3,20 GBP. Czarna taksówka z Heathrow wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Dokonaj rezerwacji telefonicznej i podróżuj w Boże Narodzenie i Sylwestra. Płatności kartą kredytową i debetową są akceptowane we wszystkich czarnych taksówkach bez dodatkowych opłat.

Similar Posts