Public Transportation in London
| |

Transport publiczny w Londynie .. Autobusy, taksówki, tramwaje i nie tylko 2023

Londyn Naziemny

Overground, w przeciwieństwie do metra, znajduje się całkowicie nad ziemią, jak sama nazwa wskazuje. Usługi naziemne działają równolegle z The Tube, ponieważ są nowszym dodatkiem do metropolii.

Ten środek transportu jest również niedrogi i dostępny za pośrednictwem karty Oyster, którą można łatwo doładować na dowolnej stacji.

Jeśli wybrałeś płatność zbliżeniową Oyster, nie musisz stukać ani wychodzić, ale niektóre stacje mogą to robić.

Charakterystyczne i natychmiast rozpoznawalne logo Overground jest zasadniczo identyczne z logo The Tube, z wyjątkiem pomarańczowego koła zamiast czerwonego.

Godziny: pon.-czw.: 8:00-20:00 / pt. i sob.: 24×7.
Częstotliwość: 16 pociągów na godzinę w każdym kierunku jest częstych.
Sposób płatności: Akceptowanymi formami płatności są karty Oyster lub karty zbliżeniowe (5,50 USD za pojedynczy przejazd – 2,40 USD karta Oyster).
Szczegółowa mapa

Londyńska kolej miejska Docklands (DLR)

Linia kolejowa bez maszynisty łącząca system londyńskiego metra nosi nazwę Docklands Light Railway (DLR).

Regiony London Dockland są specjalnie obsługiwane przez DLR. Podróżuje do Isle of Dogs i Greenwich z Tower Gateway lub Stratford.

Kiedy musisz podróżować do określonych obszarów na obrzeżach Londynu lub na lotnisko Stratford, ten środek transportu jest najbardziej pomocny.

Sposób płatności: Karty Oyster, karty Oyster dla gości lub płatności zbliżeniowe to akceptowalne formy płatności za podróż.

Godziny i częstotliwość: pon.–sob. 5:30–12:30; Niedz. 7–11:30 (pociąg co 5–10 minut).

Naciśnij link, aby uzyskać całą mapę London Docklands Light Railway (DLR) .

Londyńskie usługi kolejowe

Tak, jest jeszcze jeden. Oprócz tych, które właśnie wymieniono, Londyn przysięga również na usługi kolejowe. Są to te szybsze, które łączą Londyn z jego przedmieściami i niektórymi bardziej oddalonymi regionami kraju.

Chociaż istnieje bezpośrednie połączenie kolejowe z londyńskimi lotniskami — Heathrow, Gatwick i Stansted — istnieją inne pociągi, które kursują poza Londynem i nie są częścią sieci Transport for London.

Być może będziesz musiał kupić dla nich bilety w okienku biletowym na stacji lub w automatach, ponieważ Oyster lub inne karty nie będą tam działać.

Istnieją pewne wyjątki w tej sytuacji (np. pociągi podmiejskie w strefach od 1 do 9), a niektóre pociągi jadące na Heathrow objęte są kartą Oyster.

Londyńska łódź Uber firmy Thames Clippers

River Boats lub „clippers” są niezbędnym elementem transportu publicznego w Londynie, ponieważ Tamiza przepływa przez centrum miasta.

W Londynie łodzie rzeczne są bardzo preferowane i oferują pięć tras oprócz miejsc docelowych, które rozciągają się od Putney do Royal Woolwich Arsenal.

Na molo znajduje się kasa biletowa, w której bez problemu można kupić bilety. Akceptowane są tutaj karty Travel i Oyster, a także możesz skorzystać z opcji pay-as-you-go dla tego środka transportu.

Naciśnij łącze, aby uzyskać całą mapę Londynu Uber Boat firmy Thames Clippers .

Transport publiczny w Birmingham .. Autobusy, taksówki, tramwaje i nie tylko 2022

Transport publiczny w Birmingham jest ważną częścią życia w angielskim mieście. Oferuje sposób poruszania się po mieście i łączenia się z innymi ludźmi. Miasto ma wiele różnych środków transportu publicznego, w tym autobusy, trolejbusy, taksówki i pociągi.

Transport publiczny w Manchesterze .. Autobusy, taksówki i tramwaje 2023

Transport publiczny jest istotną częścią życia w Manchesterze, ponieważ pozwala ludziom poruszać się i łączyć ze sobą. Miasto zapewnia różnorodne opcje transportu publicznego.

Similar Posts